Lichtenštejnové v Krumlově

Ve středu 20. června byl Krumlov poctěn návštěvou Lichtenštejnských princezen Marie-Pia a Sonji a prince Emanuela. Svoji pouť začali v kostele sv. Floriána, kde je kromě místního starosty, hejtmana Jihomoravského kraje, primátora Brna a dalších přivítal také pan děkan P. Pavel Vybíhal. Poté následoval pohled od kostela sv. Floriána, kde se našim hostům naskytlo město Krumlov jako na dlani.

Druhou zastávkou byla hrobka rodu Lichtenštejnů, která se nachází vedle farního kostela. Zde s princeznou pohovořil také pan kaplan P. Roman Frič, který právě ukončuje svoji službu v Krumlově a odchází na nové působiště.

Program pak dále pokračoval. Den dokumentovali novináři a Česká televize. Ta má také na svých stránkách reportáž z tohoto dne. Z těchto stránek je pořízená fotografie, která je u tohoto článku přiložená. Celý text je možné si přečíst na http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/2515744-moravsky-krumlov-chysta-rekonstrukci-zamku-a-vzdelavaci-centrum-do-projektu-se.