Ohlášky Svatého týdne

Zahájili jsme Svatý týden a jestli dojdeme až ke zmrtvýchvstání, zvládli jsme tento druh maturity. Jako pomůcka nám může sloužit pořad bohoslužeb. A také přísný půst, který naše zažívání bude zažívat v pátek.

Jen pro lepší přehled vypisuji bohoslužby o velikonočním třídení:

Zelený čtvrtek: 17:00 Petrovice, 19:00 Krumlov

Velký pátek: 15:00 Krumlov, 17:00 Petrovice

Bílá sobota: 18:30 Petrovice, 20:30 Krumlov

Neděle dle běžného pořádku, včetně mše v Kadově.

Upozorňuji, že vzhledem k vládním restrikcím jsou tyto bohoslužby pouze na předchozí registraci a je nutné se prostřídat. Prosím o respektování těchto podmínek. Pro ty, kteří budou bohoslužby sledovat prostřenictvím médií, naši biskupové doporučují, aby se účastnili biskupských přenosů z katedrál.

Ve čtvrtek a v pátek bude možnost přijmout svaté přijímání i pro ty, kteří se nedostanou na bohoslužbu. Sv. přijímání se začne podávat po skončení bohoslužby, ve čtvrtek asi 70 minut po začátku mše sv. po dobu cca 20 minut, v pátek přibližně hodinu po začátku obřadů po dobu 30 minut. Ve čtvrtek bude v té době také možné adorovat Eucharistii v Getsemanské zahradě a v pátek kříž.

Je možné se napsat k adoraci v Getsemanské zahradě (čtvrtek večer) a u Božího hrobu (sobota celý den).

Při všech velikonočních bohoslužbách proběhnou mešní sbírky na farnost. U Božího hrobu v pátek a během celodenní adorace v sobotu bude možné dobrovolně přispět na Svatou zemi a Boží hrob v Jeruzalémě.

Připomínám výzvu našich biskupů k přiznání se ke katolické církvi při sčítání lidu.

Kázání z minulé neděle jsem pro přibývání úkolů a zpovídání během týdne nestačil na YouTube připravit, budu se snažit během tohoto týdne, ale raději nic neslibuji. Ale snad. Přidám snad i kázání z této neděle a starší svatojosefská kázání.

Přeji všem svatý Svatý týden a těším se, že při prostřídávání se během velikonočních svátků se s většinou z Vás uvidím.