Organizace mešních účelových sbírek

MEŠNÍ SBÍRKY V NÁSLEDUJÍCÍCH TÝDNECH

 

Vzhledem ke kumulaci počtu mešních sbírek vyhlášených účelově, přikládám rozpis těchto sbírek:

 

Haléř sv. Petra: 27. února (sbírka přesunutá z 20. února). Slouží k pomoci ve světě tam, kde obyvatelstvo zasáhnou nečekané vlivy a živly (přírodní katastrofy, nemoci, války …)

 

Sbírka na pomoc Ukrajině: 2. března. Mimořádně vyhlášená sbírka vzhledem k aktuální situaci na Ukrajině. (Kdo se nebude moci zúčastnit bohoslužeb na Popeleční středu, ale rád by touto cestou mír na Ukrajině podpořil, může peníze přinést do kostela nebo na faru i v jiný den, a to do pátku 4. března).

 

Sbírky na opravy v našich farnostech: 6. března. Pravidelná prvonedělní sbírka na opravy objektů v našich farnostech (Rakšice – zvon; M. Krumlov – oprava fary; Petrovice – oprava kostela). Do Kadova tato sbírka nezasahuje.

 

Sbírka na velká setkání mládeže: 13. března. Sbírka vyhlášená ČBK na realizaci setkání mládeže v srpnu 2022 v Hradci Králové a na světové setkání mládeže v Lisabonu v roce 2023.

 

Poslední dobou se počet vyhlášených sbírek velmi množí a pro mnohé není v možnostech podpořit všechny projekty. Přispívejme tedy dle svých možností a priorit.