Zeď nám spadla!

Zeď nám spadla, zeď nám spadla. Kdopak nám ji postaví?

Po nedělním poledni se rozhodla položit se památná zeď  oddělující prostor mezi hrobkou Lichtenštejnů a farní zahradou. Po několika staletích již nestojí ve své celé délce. Kamenné stavivo se zřítilo do farní zahrady, kde zavalilo záhony s trvalkami. Pracovníci památkové péče se k posouzení stavu přijedou podívat až příští týden a budou rozhodovat o tom, jak dále postupovat při opravě.

Bylo by vhodné, aby zavalené květiny mohly být zachráněny a během svých měsíců opět vyrůst a ozdobit náš kostel. Proto nabízíme možnost ergoterapie, tedy jakési léčby prací. Brigádníci, kteří by se rádi odreagovali třeba i přehazováním kamení, se mohou nahlásit u pana děkana, aby si domluvili časové možnosti.

Všem pomocníkům předem děkujeme.